Aby ułatwić Państwu wybór właściwego krzewu oddajemy do Państwa dyspozycji krótki opis trzech najpopularniejszych odmian tuji.Szmaragd

(łac. Thuja occidentalis Smaragd)

- popularna i chętnie sadzona odmiana tuji, głównie ze względu na piękny szmaragdowy kolor, regularny stożkowaty kształt oraz niewygórowane warunki uprawne. Jej roczny przyrost wacha się w granicach 25-35 cm., po około 10 latach może osiągnąć wysokość 2,5 m, oraz średnicę 60 cm. Charakteryzuje ją niewielka, niewidoczna ilość szyszek, co wpływa na jej walory dekoracyjne. Najlepiej rośnie w miejscach nasłonecznionych, w wilgotniej glebie. Popularna jako żywopłot, z zachowaniem rozstawu co 50-60 cm. Zaleca się jej przycinanie trzy razy do roku (marzec, czerwiec, połowa sierpnia). Jej dodatkową zaletą jest, że jako jedne z nielicznych zachowują ładny zielony kolor igieł również w okresie zimowym.


Brabant

(łac. Thuja occidentalis Brabant)

– jedna z najpopularniejszych odmian tuji, szczególnie polecana dla osiągnięcia efektu żywopłotu, charakteryzująca się szybkim przyrostem rocznym, do ponad 40 cm. Docelowo może osiągać do 5 metrów wysokości. W celu zagęszczenia zaleca się jej przycinanie, dwa razy do roku (w kwietniu i lipcu). Krzew ma pokrój stożkowy, jasnozielone liście w postaci spłaszczonych igieł, wiosną pojawiają się niewielkie jasnozielone szyszki, zmieniające jesienią kolor na brązowy. Brabant ma stosunkowo niewielkie wymagania jeżeli chodzi o uprawę, jednak najlepiej rośnie na lekko kwaśnych i wilgotnych glebach. Jest odporna na niskie temperatury i wiatr.


Janed Gold

(łac. Thuja occidentalis Janed Gold)

– charakterystyczna ze względu na wyjątkowy kolor złocistożółtych gałązek. Przyrost roczny to 20-30 cm., po 10 latach może osiągnąć wysokość około 2 m, a jej maksymalny przyrost to 5 m. Ma pokrój regularnego, gęstego stożka. Wymaga słonecznego miejsca, w zbyt dużym zacinieniu może stracić charakterystyczny złoty kolor. Odporna na mróz, dobrze rosnąca na wilgotnych i przepuszczalnych glebach. Dobrze znosi cięcie przy kształtowaniu na żywopłot.


 

KONTAKT

tel: 602 607 807

tel: 731 305 326

 Pn. - Pt.: 8:00 - 18:00, Sb.: 8:00 - 16:00

e-mail: biuro@szkolkaglogoczow.plKlienci, którzy kupili nasze krzewy, kupili również:

ZIEMIA DO IGLAKÓW
50 litrów

15zł /worek

KORA SOSNOWA
80 litrów

15zł /worek

NAWÓŻ DO IGLAKÓW
YaraMila Hydrocomplex

1 kg

10zł /worek


WYSYŁKA

Koszt wysyłki:
25 zł paczka do 30 kg przy wpłacie na konto.
30 zł paczka do 30 kg przy pobraniu.
Odbiór osobisty tylko po wcześniejszym kontakcie telefonicznym.


Istnieje możliwość dostawy naszym transportem na terenie małopolski i okolic. Cena ustalana indywidualnie. Prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny.


Na każdy zakupiony produkt + koszty wysyłki wystawiamy dowód zakupu:
paragon fiskalny


Szkółka Krzewów Ozdobnych Głogoczów
Głogoczów 866
32-444 Głogoczów
woj.małopolskie
NIP: 679-297-45-01


_______________________________
Copyright © 2016-2017 by Pablo.
All rights reserved.